CENTRUM KULTURALNO-KONFERENCYJNE W DOŁHOBYCZOWIE

Czcionka:

Biblioteka została założona w sierpniu 1977 roku.

Przez wiele lat istniała jako Filia Publicznego - Zakładowa Biblioteki Publicznej Gminy Dołhobyczów.

W 1981 roku Biblioteka została włączona w struktury Gminnego Ośrodka Kultury w Dołhobyczowie.

Obecnie funkcjonuje pod nazwą:

Przygraniczne Centrum Kultury i Rekreacji w Dołhobyczowie

Biblioteka Publiczna w Przewodowie.

Księgozbiór biblioteki liczy ponad 6200 woluminów.

Przy bibliotece istnieją:

- zespół śpiewaczy „ POGRANICZE ”

- Klub Seniora „ RELAX ”

- teatrzyk dziecięcy „ URWIS ”

Grupa kabaretowo - teatralna „ RELAX ”

Biblioteka jest miejscem gdzie dzieci i dorośli mogą ciekawie spędzić czas. Biblioteka dysponuje dwoma komputerami dla czytelników, są gry planszowe, warcaby, szachy, stół do tenisa, jest kącik dla malucha. Przed biblioteką znajduje się plac zabaw dla dzieci. Biblioteka uczestniczy w życiu społeczności lokalnej poprzez okolicznościowe występy wyżej wymienionych grup. Od lat po całej parafii wędrują KOLĘDNICY - jest to młodzież z grupy teatralnej "URWISY". Zespół śpiewaczy Pogranicze obsługuje uroczystości kościelne. Biblioteka organizuje imprezy dla dzieci np. „ Aktywne dzieciaki ” czy „ Walentynkowe popołudnie ” „ Ferie w bibliotece ” . Dla dorosłych natomiast: ostatki, opłatek, spotkania seniorów.